vEdukacja Nabór szkoły ponadgimnazjalne

Aktualności

Drodzy Gimnazjaliści, Szanowni Państwo,

29.06.2016

Zbliża się czas ogłoszenia list zakwalifikowanych do szkół. Informujemy, że z wynikami rekrutacji będzie można zapoznać się:

- na listach wywieszonych w szkołach (przypominamy, że jest to jedyna formalnie wiążąca forma publikacji wyników rekrutacji),

- po zalogowaniu się w systemie na konto kandydata,

- za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej eLO! (aplikacja sama poinformuje o wynikach niezwłocznie po ich opublikowaniu) – dla użytkowników systemu Android.

Aplikację można pobrać tutaj: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.edu.vulcan.elo

Drodzy Absolwenci!

15.04.2016

Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski serdecznie zaprasza młodzież, która ukończyła gimnazjum do podjęcia nauki w wybranej szkole ponadgimnazjalnej na terenie powiatu kołobrzeskiego.

Szkoły ponadgimnazjalne w powiecie kołobrzeskim przyjmują co roku ponad tysiąc gimnazjalistów, właściwie przygotowując ich do dalszej nauki i pracy zawodowej. Możliwości jest wiele. Jeżeli uczeń ma w planach podjąć studia bezpośrednio po ukończeniu szkoły ponadgimnazjalnej, powinien wybrać liceum ogólnokształcące lub technikum, które daje również możliwość zdobycia atrakcyjnego zawodu. Gdy priorytetem jest zdobycie zawodu, powinien wybrać zasadniczą szkołę zawodową. Po jej ukończeniu absolwent może podjąć pracę lub kontynuować naukę w liceum ogólnokształcącym. Ma do wyboru zawody, których może uczyć się jako uczeń w szkole lub pracownik młodociany, zdobywając wiedzę praktyczną u pracodawców.

Zapraszam wszystkich gimnazjalistów do zapoznania się z przygotowaną ofertą szkół ponadgimnazjalnych powiatu kołobrzeskiego. Życzę, by dokonane wybory dla wszystkich okazały się trafne i szczęśliwe.

Starosta Kołobrzeski